Гел по сончање со разладувачки ефект BLACK UP, 150 ml Гел по сончање со разладувачки ефект BLACK UP, 150 ml
Гел по сончање со разладувачки ефект BLACK UP, 150 ml

Ја смирува и ја тонизира кожата по сончањето. Содржи ментол, екстракт од овес и екстракт од алое вера.

Ментолот претставува монотерпен за когошто е утврдено дека дејствува врз нервните завршетоци со активација на протеинот TRPM8, познат како рецептор за ладно, и на тој начин обезбедува пријатно чувство на ладење по нанесувањето.

Екстрактот од овес содржи бета-глукан којшто создава тенок филм на кожата и истовремено продира во нејзините долни слоеви каде што ја дава потребната влажност, а протеините што ги содржи го одржуваат нејзиниот природен изглед.

Екстрактот од алое вера е богат извор на витамини (А, Б 6 , Ц, Е) и на минерали (Mg, Zn, Na, Cu, K) коишто го стимулираат формирањето колаген и со тоа ја обновуваат оштетената кожа.

Брзо се апсорбира и не ја мрси кожата и облеката.

  • Дерматолошки тестиран.

  • Наменет е за сите типови кожа.

Начин на употреба: Се нанесува во тенок слој рамномерно на чиста и сува кожа по сончањето. Доколку е потребно постапката може да се повтори.